www.gsm.kx.pl
 

Archiwum

wielkość czcionki: A|A|A
 
 

Barbórka 2018

Z okazji Barbórki pragniemy złożyć wszystkim Górnikom i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, bezpiecznej i spokojnej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy
Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju

Głos p. J. Próchnickiego w sprawie odpowiedzi p. A. Kinasiewicza

Wczoraj zapoznałem się ze stanowiskiem jakie na stronie internetowej GSM zamieścił p. A. Kinasiewicz. Przyznam uczciwie: oczom swoim nie wierzyłem czytając wspomniany tekst.

Internetowa kartoteka użytkownika lokalu e-kartoteka

Z myślą o naszych mieszkańcach uruchomiliśmy system e-kartoteka, aby ułatwić dostęp do samodzielnej analizy stanu własnych rozliczeń, zobowiązań i wpłat z tytułu użytkowania lokalu mieszkalnego, przy wykorzystaniu komputera z dostępem do internetu i standardowej przeglądarki internetowej.

Komentarz do odpowiedzi p. Kinasiewicza

W dniu dzisiejszym otrzymałem od p. Andrzeja Kinasiewicza odpowiedź na moje oświadczenie, które zamieszczone jest na stronie internetowej naszej spółdzielni. Gdybym nie znał faktów to pewnie bym się bardzo rozczulił nad pismem p. Kinasiewicza. I tak oto kilka faktów i prawd, które mają związek z „Odpowiedzią”

Konferencja prasowa z 03.01.2017 r.

Jak piorun z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że dnia 03.01.2017 r. PiS Jastrzębie-Zdrój organizuje 2 konferencje prasowe. Jedna na temat sesji Rady Miasta, druga na tematy bieżące dotyczące Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej ogłasza konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres konkurs@gsmjastrzebie.pl

Konsultacje społeczne

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU PN. „Ochrona i poprawa jakości środowiska poprzez usuwanie azbestu z budynków mieszkalnych” dla budynku wielorodzinnego przy ul. Marusarzówny 1-3-5 w Jastrzębiu–Zdroju.

Materiały na Walne Zgromadzenie w 2017 r.

Informujemy, że Materiały sprawozdawcze za 2016 rok na Walne Zgromadzenie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 25 maja 2017 r. są już dostępne dla wszystkich Członków spółdzielni w zakładce DOKUMENTY e-kartoteki po zalogowaniu na stronie https://www.e-kartoteka.pl

Materiały na Walne Zgromadzenie w dniach 22, 23, 24, 25 stycznia 2018 r.

Informujemy, że materiały na Walne Zgromadzenie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 22, 23, 24, 25 stycznia 2018 r. są już dostępne dla wszystkich Członków spółdzielni w zakładce DOKUMENTY e-kartoteki po zalogowaniu na stronie: https://www.e-kartoteka.pl

Odpowiedź p. Kinasiewicza na oświadczenie Prezesa GSM

Odpowiedź na oświadczenie Prezesa GSM Jastrzębie-Zdrój wygłoszone na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 1 lutego 2017 roku

Oficjalny fanpage GSM

Informujemy, że Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jastrzębiu-Zdroju uruchomiła swój oficjalny fanpage na portalu społecznościowym Facebook. Zachęcamy do odwiedzin.

Oświadczenie Prezesa GSM Gerarda Weycherta

W związku pojawieniem się szkalujących i nieprawdziwych publikacji na stronach internetowych oraz rozpowszechnianiem ich za pośrednictwem portalu społecznościowego przez Andrzeja Matusiaka oświadczam, że treści tam zawarte są całkowicie nieprawdziwe i godzące w moje dobre imię.

Oświadczenie Zarządu GSM

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej informuje i oświadcza, że sprzeciwia się działaniom PiS Jastrzębie-Zdrój, skierowanym przeciw Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Punkt Kasowy

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że dnia 24.12.2016 r. Punkt Kasowy Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Granicznej 1 został przeniesiony i połączony z placówką przy ul. Turystycznej 36.

Uaktualniony porządek obrad Walnego Zgromadzenia w 2017 r.

Uaktualniony porządek obrad I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII części Walnego Zgromadzenia Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju odbywanego w dniach 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 25 maja 2017 r.

Wspomnienie

Z ogromnym żalem i przykrością przyjęliśmy informację, która dotarła do nas w minioną środę. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Pan Stefan ZGRAJA.

Zawiadomienie o zwołaniu Walnego Zgromadzenia w 2017 r.

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju ul. Graniczna 1, działając na podstawie art. 8 3 ust. 6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych oraz § 23 ust. 1 Statutu Spółdzielni zawiadamia, że Walne Zgromadzenie w roku 2017 odbędzie się w następujących terminach i miejscach

Likwidacja azbestu

Zarząd i Rada Nadzorcza Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu Zdroju na wspólnym posiedzeniu wraz z przedstawicielami władz samorządu wojewódzkiego i Parlamentu – dyskutowali nad kierunkami rewitalizacji zasobów ze szczególnym uwzględnieniem usuwania płyt azbestowych i termomodernizacji budynków współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych.

"Rewolucji śmieciowej" ciąg dalszy

Obiecywaliśmy Państwu podniesienie poziomu usług w zakresie wywozu nieczystości. Zapraszamy do obejrzenia relacji z mycia pojemników na śmieci.

Będą eksmisje

Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej i Zarządu Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w najbliższym czasie rozpoczną się prace adaptacyjne związane z przebudową obecnego magazynu na potrzeby związane z zabezpieczeniem lokali socjalnych.

Co jeszcze możemy zrobić?

W listopadowym biuletynie „Twoja spółdzielnia” poruszyliśmy temat wywozu gabarytów, podaliśmy informację, w których dniach organizowany jest transport i gdzie należy wystawiać stare meble itp. przedmioty. Niestety, nie wszystkim zależy na tym, aby żyć w czystym otoczeniu.

Dofinansowanie w ramach RPO Województwa Śląskiego

Zarząd informuje, że nasz projekt pod nazwą „Rewitalizacja mieszkalnych budynków wielorodzinnych na terenie Jastrzębia-Zdroju poprzez usunięcie elementów zawierających azbest i ocieplenie ścian zewnętrznych” został wybrany do dofinansowania.

Dziękujemy!

Jest nam szczególnie miło, że ze strony naszych Mieszkańców spotykamy się z wyrazami podziękowania za wykonywane prace.

Informacja do mieszkańców - termomodernizacja

W związku z nasilającą się kampanią oszczerstw i kłamstw, prowadzoną na łamach portalu internetowego JasNet oraz w czasie ostatnich spotkań Rady Nadzorczej chcemy naszym mieszkańcom przybliżać prawdziwe intencje i fakty związane z termomodernizacją, jako największym i najtrudniejszym działaniem obecnego Zarządu GSM.

Jessica sama się obroni

Krzyczą, krytykują, nawołują, obrażają, kręcą nosami… a my robimy swoje dla mieszkańców naszej społeczności. Korzystając ze sprzyjającej „zimowej” aury robimy to co uzgodniliśmy z mieszkańcami w czasie ostatniego, regularnego Walnego Zgromadzenia Członków GSM. Zaakceptowaliście Państwo nasze działania zawarte w programie Jessica II, a my wyłoniliśmy projekty i wykonawców w czasie wieloetapowego postępowania przetargowego.

Kolejna "prawda" głoszona przez A. Matusiaka (w obrazach)

"Komornik dokonał zajęcia konta bankowego Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju – informuje Andrzej Matusiak, do czerwca członek Rady Nadzorczej GSM”(cytat).
"Tako rzecze pan Matusiak" na łamach jednego z portali internetowych naszego miasta, jednoznacznie kojarzonym z PiS Jastrzębie-Zdrój (nazwa zapożyczona od partii PiS). W podobnym tonie, w innych mediach, wypowiadają się jego "przyboczni".
Wierzycie jeszcze w słowa pana Wiceprzewodniczącego Rady Miasta i jego kompanów?

 

Komunikat

W związku z licznymi zapytaniami naszych mieszkańców informujemy, że Spółdzielnia nie zawarła umowy, ani nie upoważniła żadnej firmy do sprzedaży i montażu piecyków gazowych oraz gazowych podgrzewaczy wody.

Konkurs ofert na wybór firmy audytorskiej

Rada Nadzorcza i Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju ogłasza konkurs ofert na wybór firmy audytorskiej na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2017 i 2018 i sporządzenie sprawozdania z badania.

Materiały na Walne Zgromadzenie w dn. od 9 od 13 kwietnia 2018 r. oraz uaktualniony porządek obrad

Informujemy, że materiały na Walne Zgromadzenie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 9, 10, 11, 12, 13 kwietnia 2018 r. są już dostępne dla wszystkich Członków spółdzielni w zakładce DOKUMENTY e-kartoteki po zalogowaniu na stronie: https://www.e-kartoteka.pl

Niechciani lokatorzy

Na Kurpiowskiej pojawiła się plaga szczurów!! tym razem nie w piwnicach - wychodzą z nor wokół bloku np. Kurpiowska 3 - pisze jeden z forumowiczów, wykonał zdjęcia i umieścił je na forum. Na wpis ten natychmiast zareagowały władze spółdzielni, została wyłożona trutka. W najbliższych dniach spółdzielnia zintensyfikuje działania związane z deratyzacją.

Ogłoszenie

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w dniu 04.05.2018 r. (piątek) biura Spółdzielni będą nieczynne.

Oświadczenie

Dementujemy kolejne kłamstwa na temat GSM. Portal kontrolowany przez braci Matusiak, znów podał nieprawdziwą informację na temat przewodniczącego Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tym razem poszło o wynajęcie ochrony przez Zarząd GSM Nie jak fałszywie podaje wspomniany portal związany z braćmi Matusiak, przewodniczącego Lepczyńskiego. Ochrona nie blokowała wejścia członkom, którzy uprzednio zgłosili swój udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej (o czym spółdzielnia informowała wszystkich lokatorów przed posiedzeniem Rady). Nie wpuściła tylko tych osób, które nie zgłosiły chęci przyjścia na posiedzenie Rady.

Oświadczenie

W związku z rozsiewaniem nieprawdziwych informacji przez radnego Andrzeja Matusiaka, jakoby najbliższe posiedzenie Rady Nadzorczej miało odbyć się 15 lutego br., informujemy: Paragraf 35 punkt 1 naszego Statutu mówi wyraźnie że to właśnie przewodniczący a nie Andrzej Matusiak, czy inna nieupoważniona do tego osoba zwołuje posiedzenia RN. W związku z powyższym publikujemy oświadczenie przewodniczącego Rady Nadzorczej. I przyjmujemy iż najbliższy termin posiedzenia Rady Nadzorczej to 6 marca, a miejsce to siedziba GSM a nie siedziba klubu szachowego. 

Oświadczenie

W dniu dzisiejszym na łamach portalu JasNet pojawił się tekst sygnowany przez „Zatroskanych” Członków GSM. W tym anonimowym tekście pojawiło się kilka manipulacji, żeby nie napisać kłamstw, na temat najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków GSM.

Oświadczenie Prezesa GSM

W ostatni czwartek tj. 26.01.2017 r., miało miejsce posiedzenie kolegium redakcyjnego biuletynu „Twoja Spółdzielnia”, w którym uczestniczyli: p. Anna Gnaś, Andrzej Kinasiewicz, Dariusz Janicki, Radosław Pluta oraz moja skromna osoba.

Pamiętajmy o wywieszeniu flag

Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Święto ustanowił Sejm w 2004 roku jako wyraz szacunku dla symboli narodowych, które każdy Polak powinien znać i rozumieć.

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji z dnia 05 lipca 2016 r.

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji z dnia 05 lipca 2016 r. przewodniczących każdej części Walnego Zgromadzenia Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju w sprawie obliczenia liczby głosów oddanych podczas głosowań nad poszczególnymi uchwałami I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII części Walnego Zgromadzenia Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju odbytych w dniach 14, 15, 16, 17, 20, 27, 29, 30 czerwca 2016 r.

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji z dnia 31 stycznia 2018 r.

Informujemy, że Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji z dnia 31 stycznia 2018 r. przewodniczących  każdej części Walnego Zgromadzenia  Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju w sprawie obliczenia liczby głosów oddanych podczas głosowań nad poszczególnymi uchwałami I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII części Walnego Zgromadzenia Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju odbytych w dniach 22, 23, 24, 25 stycznia 2018 r. dostępny jest dla wszystkich Członków spółdzielni w zakładce DOKUMENTY e-kartoteki po zalogowaniu na stronie https://www.e-kartoteka.pl

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy ogródek przydomowy

Komisja Konkursowa w składzie: p. Gerard Weychert - Prezes Zarządu, p. Radosław Pluta - Zastępca Prezesa Zarządu, p. Marek Wróbel - członek Rady Nadzorczej oraz z głosem doradczym p. Joanna Milbrant - członek Zarządu Osiedla „Staszica", p. Grzegorz Mosoń – Przew. Zarządu Osiedla „Morcinka”, po dokonaniu oceny estetyki zgłoszonych ogródków, a także zaangażowania mieszkańców w tworzenie i utrzymanie ogródków zdecydowała, że I miejsce zajął ogródek przy ul. Wrocławskiej 37

Snieżna figura

Duża panda ze śniegu zrobiona przez jednego z mieszkańców bloku przy ulicy Wrocławskiej od kilku dni cieszy oko nie tylko najmłodszych. Dorośli robią zdjęcia figurze ze śniegu, która ma prawie 180 cm wysokości!

Tak niewiele trzeba...

Kilka godzin – tyle zabrało czasu mieszkańcom ulicy Katowickiej sprzątanie po awarii. Najprawdopodobniej przyczyną był nagły wzrost ciśnienia wody w instalacji, a co za tym idzie pęknięcia wężyków w mieszkaniach. Co zrobić żeby ustrzec się przed takimi wypadkami?

UWAGA LOKATORZY!

W związku z sygnałami od mieszkańców o nachodzenie mieszkań przez osoby nieuprawnione do kontroli instalacji gazowych, Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że nie zleciła żadnej kontroli osobom obcym. W takich przypadkach należy powiadomić Policję.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku - sprzeciw GSM

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że na dzień 20.12.2012 r. została zwołana Sesja Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój dotycząca wprowadzenia nowych zasad wynikających z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. Wejdzie ona w życie dnia 01.07.2013 r.

Uwaga na czad!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie bardzo wiele osób, w naszym województwie co najmniej kilkanaście. Przypadki takie nasilają się w okresie sezonu grzewczego, kiedy to za wszelką cenę chcemy zablokować dostęp powietrza z zewnątrz do domu.

Wyłączenie naziemnej telewizji analogowej

Przypominamy, że w związku procesem cyfryzacji telewizji naziemnej, na 19 marca 2013 r. zaplanowano wyłączenie analogowego sygnału telewizyjnego nadawanego z nadajnika na Skrzycznem. Odbiór sygnału telewizyjnego będzie możliwy tylko w wersji cyfrowej.

Zamykajmy drzwi - to nasze bezpieczeństwo

Drodzy Państwo, prosimy potraktować naszą sugestię bardzo poważnie. Sami zdecydowaliście i założyliście w Waszych budynkach domofony. Po to one są żeby w Waszych nieruchomościach było bezpieczniej, żeby nie dochodziło do aktów wandalizmu i kradzieży, żeby ograniczyć dostęp obcych osób do naszych pomieszczeń.

Zaproszenie do składania ofert - najem miejsc parkingowych

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza członków Spółdzielni posiadających prawo do lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach GSM, bez zaległości czynszowych, do składania ofert na najem miejsc parkingowych położonych w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kurpiowskiej 2.

Zawiadomienie o zwołaniu Walnego Zgromadzenia

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju ul. Graniczna 1, działając na podstawie art. 83 ust. 6 ustawy  z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych oraz §40 ust. 2 pkt c Statutu Spółdzielni zawiadamia o zwołaniu Walnego Zgromadzenia w dniach od 22 do 25 stycznia 2018 r.

Zawiadomienie o zwołaniu Walnego Zgromadzenia

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju ul. Graniczna 1, działając na podstawie art. 83 ust. 6 ustawy  z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych oraz §40 ust. 2 pkt c Statutu Spółdzielni zawiadamia o zwołaniu Walnego Zgromadzenia w dniach od 9 do 13 kwietnia 2018 r.

Znów kłamstwa na temat GSM

W związku artykułem jaki pojawił się na jednym z jastrzębskich portali, w którym to autor kłamie, iż minister właściwy zlecił przeprowadzenie lustracji w GSM w załączeniu  zamieszczamy oryginalne pismo z ministerstwa.

Wręczyliśmy nagrody i podziękowania!

Dziś w siedzibie spółdzielni podsumowano i przedstawiono wyniki konkursów na prace plastyczne: „Osiedle przyszłości” oraz w konkursie na „Najpiękniejszy ogródek przyblokowy”. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało podziękowanie i symboliczny podarek, również każdy mieszkaniec dbający o otoczenie bloku otrzymał podziękowanie. Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz przedstawiciele władz spółdzielni ufundowali nagrody dla najlepszych prac plastycznych i najpiękniejszych ogrodów.

Konkursy dla mieszkańców GSM!

Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej ogłasza dwa konkursy, jeden - plastyczny, skierowany do dzieci w wieku do 13 lat, drugi do mieszkańców, którzy dbają o przyblokowe ogródki. Warto wziąć udział, bowiem czekają atrakcyjne nagrody!

„Prawda” budowana na KŁAMSTWACH

Z dziennikarskiego obowiązku czytam różne materiały. Nie omijam żadnego, dotyczącego GSM. Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł mojego "sympatycznego" poprzednika na stanowisku redaktora naczelnego, z którym spółdzielnia rozstała się w atmosferze skandalu. Otóż będąc redaktorem naczelnym naszego biuletynu, w innym miejscu pisał bardzo niepochlebne teksty na temat GSM. Rozdwojenie jaźni? Nie, dyspozycyjność wobec tych którzy "dają więcej". Zawsze mi mówił, że nie ważna polityka, ważne kto i ile płaci. Dał temu wyraz w gazetce "PiS Jastrzębie-Zdrój", obrzucając błotem wszystko i wszystkich, czyli głównie tych, którzy zrezygnowali z jego usług.

Będą mandaty na drogach wewnętrznych

Policja oraz straż miejska będzie mogła karać właścicieli aut, którzy źle parkują na osiedlowych ulicach. Wczoraj (2 lutego 2010 r.) rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy – prawo o ruchu drogowym.