www.gsm.kx.pl
 

Archiwum » Konferencja prasowa z 03.01.2017 r.

wielkość czcionki: A|A|A
 


ZŁOTOUŚCI.

Czyli o tym jak PiS Jastrzębie-Zdrój okłamuje SUWERENA.

 

Słownik pojęć:

Suweren – podmiot sprawujący władzę zwierzchnią.

PiS Jastrzębie-Zdrój – grupka kolesi skupiona wokół braci bliźniaków udających i posługujących się nazwą partii sprawującej w tej chwili rządy w Polsce, po to aby dać się wybrać do różnych Rad, Spółek w celu dojenia kasy.

 

Jak piorun z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że dnia 03.01.2017r. PiS Jastrzębie-Zdrój organizuje 2 konferencje prasowe. Jedna na temat sesji Rady Miasta, druga na tematy bieżące dotyczące Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W tej części konferencji mają wziąć udział „właściciel” PiS Jastrzębie-Zdrój Andrzej Matusiak, jego prawnik Sławomir Żmudziński i jakiś członek obecnej Rady Nadzorczej GSM. Nie ma się czemu dziwić, że tematyka konferencji w takim razie bardzo nas zainteresowała.

Godzina rozpoczęcia konferencji i stawiamy się tam w składzie Prezes Gerard Weychert, Zastępca Prezesa Radosław Pluta, Radca Prawny Krystyna Wdowiak i ja skromny pismak. Dla celów historycznych zabieram kamerę, aby uwiecznić dla potomności obraz i dźwięki (raczej jęki jak się okaże). Skąd nasza decyzja, żeby uświetnić ten spektakl, show a raczej szopkę swoimi osobami? Otóż zasada jest prosta. Zarząd Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej nie ma nic do ukrycia i na bieżąco chciał wyjaśniać nieprawdy głoszone przed mikrofonem przez te osoby, jak zwykle pomawiające spółdzielnię i spółdzielców. Po drugie, nic o nas bez nas. Po trzecie, najważniejsze.

JAKIM PRAWEM PiS JASTRZĘBIE-ZDRÓJ I WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA ZAJMUJĄ SIĘ PRYWATNĄ FIRMĄ JAKĄ JEST GSM!!!!!!!

Na konferencji spotkaliśmy „tłumy” dziennikarzy, aż 5 łącznie ze mną. Wszyscy zawiedzeni poziomem drugiej części dotyczącej GSM. Po pierwsze z zapowiadanego składu wystąpił tylko "władca miasta" Andrzej Matusiak w towarzystwie nieodłącznego asystenta, zwolnionego dyscyplinarnie z GSM pracownika. Nazwiska nie mogę wymieniać tylko mogę napisać Krzysztof W. z wiadomych powodów. Po drugie, tematyka konferencji to "stare, nieświeże kotlety” mocno podlane wodą dla odświeżenia smaku. Po trzecie, na konferencji nie można było zadawać pytań. Chyba wiadomo dlaczego. Na nasze pytania nie ma odpowiedzi. Żeby odpowiedzieć trzeba się na tym znać, a nie tylko pomawiać i zwiać z sali.

W zasadzie na tym można byłoby skończyć relację, gdyby nie jeden szczegół. Nikt nie chciał o niej napisać, tylko jeden usłużny, bo należący do PiS Jastrzębie-Zdrój portal jas24info przekazał relację z tej części konferencji. W nazwie tego portalu znajduje się określenie „portal dialogu społecznego”. Jak sama nazwa wskazuje, dialog na ich stronach mogą prowadzić tylko osoby chwalące PiS Jastrzębie-Zdrój. Wielokrotnie próbowałem na jego łamach zamieścić swoje zdanie i nigdy moderator nie puścił nic na stronie komentarzy. „Prawdziwy dialog”, nie znają tego pojęcia. Tam jest wylew wazeliny.

Jaki przebieg miała druga część konferencji oczami tendencyjnego portalu możecie Państwo zobaczyć na stronie jas24info. Dla ułatwienia podaję link: http://jas24info.pl/nowosci/konferencja-prasowa-klubu-radnych-pis/

Czy tak wyglądała druga część konferencji jak relacjonuje jas24info? Nasz sprzęt nie dorównuje jakością temu co zafundowali sobie za pieniądze nie wiadomo jakie i skąd, ale pokazuje to co się działo na całej konferencji. Pokazuje co mięli do powiedzenia jej uczestnicy, jak odpowiadali na pytania, jak się zachowali i jak pokazali plecy uciekając z sali. Rzetelność dziennikarska portalu? ŻADNA!!! „Pokazujemy suwerenowi to co chcemy, nie to co było, przecież ciemny lud to kupi (jak mówi klasyk, Jacek Kurski)”. To co uwieczniliśmy dla potomności pokazujemy na poniższym nagraniu.

Na koniec chciałem napisać, że byliśmy przygotowani na wiele pytań. Jednym z nich, na które nie dostaliśmy odpowiedzi od „władcy miasta” jest pytanie, które zadałem w moim ostatnim materiale. Powtórzę więc, może kiedyś mieszkańcy doczekają się na nie odpowiedzi. Jeśli nie, to SUWEREN dokona weryfikacji przy urnach wyborczych. W jaki sposób? „Władca miasta” będzie chciał być znowu członkiem Rady Miasta i żyć na koszt podatników, nie płacąc od tych pieniędzy podatków. Temu się sprzeciwimy!!!!!!!

Panie Matusiak, pytanie brzmi „kiedy i w jaki sposób odda Pan pieniądze członków naszej spółdzielni które stracili przez  błędne decyzje dotyczące uchwalenia przez poprzednią Radę Miasta nowego regulaminu utrzymania czystości w mieście Jastrzębie-Zdrój, za którym pan głosował. Gdzie są 3 miliony stracone przez mieszkańców przez pana złe decyzje?” Odpowie pan na to ? A może kiedyś odpowie Pan ZA TO!!!

(Lista radnych poprzedniej kadencji - http://bip.jastrzebie.pl/contents/4667)

 Dariusz Janicki