www.gsm.kx.pl
 

Archiwum » Co jeszcze możemy zrobić?

wielkość czcionki: A|A|A
 

W listopadowym biuletynie „Twoja spółdzielnia” poruszyliśmy temat wywozu gabarytów, podaliśmy informację, w których dniach organizowany jest transport i gdzie należy wystawiać stare meble itp. przedmioty. Niestety, nie wszystkim zależy na tym, aby żyć w czystym otoczeniu.

Do Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej przyszli oburzeni mieszkańcy ul. Krakowskiej. Nie tak dawno ich blok został ocieplony, jest jednym z pierwszych 11-kondygnacyjnych objętych termomodernizacją. Elewacja – pod względem estetycznym robi dobre wrażenie, jednak to, czego nie widać z oddali, a było tuż przy bloku może popsuć wrażenie estetyki.

Przypominamy Państwu, że Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do przydomowego pojemnika na pozostałe śmieci. Są to na przykład: dywany, stoły, szafy, krzesła, sofy, wózki dziecięce, materace, pościel, rowery, zabawki i inne przedmioty dużych rozmiarów. Wszystkie urządzenia zasilane elektrycznie należy zbierać oddzielnie od odpadów domowych wielkogabarytowych! Wymagają one czynności demontażowych, które pozwolą na wydzielenie z nich części przydatnych do recyklingu oraz usunięcie elementów niebezpiecznych. Podczas demontażu następuje również zmniejszenie objętości odpadów przed ich składowaniem na składowisku odpadów.

Jak dzieci wykorzystują super-zabawki, których nie mają w domu?

Przykłady najczęstszych „inwencji” najmłodszych

  • wersalka pozostawiona na klatce schodowej lub w piwnicy - miejsce „nasiadówek” młodzieży
  • wersalka pozostawiona przez kilka dni przy koszu – trampolina lub wygodna ławka (często jest też wynoszona do pobliskiego lasu, gdzie dzieci i młodzież pozostają bez nadzoru rodziców)
  • meble - służą do budowania skrytek w okolicach bloków (najczęściej w krzakach) lub są łatwym materiałem łatwopalnym
  • Ile razy widzieli Państwo podobne przykłady wykorzystania śmieci? Przypominamy i apelujemy, aby uwzględnili Państwo przy planowaniu i realizowaniu zakupów harmonogram wywozu śmieci wielkogabarytowych.

 

HARMONOGRAM WYWOZU GABARYTÓW

ADM I Każdy piątek od godzin porannych. Prosimy o wystawianie śmieci gabarytowych w każdy czwartek w godzinach popołudniowych

ADM II Każda środa od godzin porannych. Prosimy o wystawianie śmieci gabarytowych w każdy wtorek w godzinach popołudniowych

 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za dostarczenie zdjęć do GSM.

 Obok kontenera na śmieci stoi tabliczka informacyjna, w jakie dni najlepiej wystawiać gabaryty, tak aby odpowiednie służby następnego dnia rano wywiozły odpady.
Obok kontenera na śmieci stoi tabliczka informacyjna, w jakie dni najlepiej wystawiać gabaryty, tak aby odpowiednie służby następnego dnia rano wywiozły odpady.